Filma t`Animuar
                    Filma Te Animuar Dubluar Dhe Me Titra Shqip


Animals Unitted


Nje grup kafshësh duke pritur permbytjen vjetore, tek e cila ato mbeshteten per ushqimin dhe ujin, zbulojne se njerezit, te cilet kane shkaterruar vendbanimet e tyre kane ndertuar nje mol per nje resort turistik. Perpjekja e kafsheve per te shpetuar.


Shkarko KetuTurtles Tale


Një breshkë e detit që ishte çelur në vitin 1959 kalon 50 vjet duke udhëtuar nëpër botë, ndërsa uji është duke u ndryshuar nga ngrohja globale.

Shkarko Ketu Gnomeo & Juliet


Kapuletët dhe Montegët jetojnë në një oborr por ata janë në luftë me njëri-tjetrin. Por edhe pse jan në dy familje të ndryshme Gnomeo dhe Zhulieta bien në dashuri.

 Shkarko ketu


 
 Pinocchio


Me ndihmen e ndergjegjies se tij nje djalosh me pjes druri duhet te kaloj neper faza te ndryshme te jetes ne menyre qe ai te arrij e te behet nje djalosh së vërteti.


Shkarko Ketu
 Ranngo


Rango është një kameleon i zakonshëm i cili aksidentalisht arrin deri në qytetin e pisë, një post pa ligje në Perëndimin e egër në nevojë të madhe për një sherif të  ri.Shkarko Ketu
 Madascar

Te prishur nga edukimi i tyre me asnjë ide se çfarë jeta është në të vërtetë si të egër, katër kafshët nga Nju Jorku kane shpëtuar nga kopshtin zoologjikqendror , te  ndihmuar padashur nga katër pinguine arratisen, dhe e gjejnëveten në Madagaskar, në mesin e një bandë lemuresh.
 Shkarko Ketu
Madagascar 2 - Escape to Africa


 Tani kafshet jane arratisur nga kopeshti dhekane shkuar ne Afrike!Aty Alex (luani) takohet me pjesen tjeter te familjes se tij po ka probleme komunikimi pasi ka kaluar shume kohe ne kopshtin zologjik!


Shkarko Ketu


RIO


Kur Blu, nje shpend i rralle nga nje qytet i vogel ne Minesota, takon te dashuren e tij, ai nis aventurat e tij ne Rio De Janeiro me zogn e endrrave te tij.
Shkarko Ketu
Kung Fu Panda

Ne luginen e paqes  nje pand eshte  zgjedhur si luftetar drago perkunder faktit se ai eshte i trashë dhe rishtar i  plot ne artet Marciale

Shkarko KetuKung Fu Panda 2

Po bashkon forcat me një grup të ri mjeshtërash për të mposhtur një armik të vjetër me një armë të re vdekjeprurëse.

Shkarko Ketu


Finding Nemo

Pasi djali i tij është kapur në Reef pengues e madhe dhe u dërguan në Sydney, njëclownfish i turpshëm niset në një udhëtim për ta sjellë atë në shtëpi. Verejtje : 5 minutat e pare te filmit jan pa zë pastaj gjithcka eshte ne rregullShkarko Ketu           


 Ice Age 


Ngjarjet ndodhin gjate Epokes se Akullnajave, nje tiger, nje nuselase dhe nje mamuth gjejne nje femije te humbur dhe mundohet ta kthejne ate ne fisin e tij.
Shkarko KetuIce Age 2

Mani, Sid dhe Digeo sbulojne se epokes se akullnajave po i vjen fundi, dhe bashkohen me te tjeret per nje shtegtim gjigand per ne vende me te larta. Gjate udhetimit,  ata zbulojne se Mani nuk eshte mamuthi i fundit ne toke.Shkarko KetuIce Age 3

Kur Sid tenton te adoptoje tre veze dinosauri merret nga mamaja e vertet e tyre ne boten e poshtme, nderkoh qe miqte e tij mundohen ta shpetojne.

Shkarko Ketu 


 Cars 2


Garuesi i famshem McQueen Vetëtima dhe shoku i tij Mater nisen përtej oqeanit për të garuar në World Grand Prix. Por rruga drejt kampjonatit bëhët e veshtirë sepse Mater futet në një aventurë të tijën: spiunazhit ndërkombetar.

 Shkarko Ketu
Simpsons


Pasi Homeri pa dashje ndot liqenin e qytetit, Springfield është e ngujuar në një kupolë gjigande nga EPA dhe familja Simpson deklarohet e arratisur.

Shkarko Ketu


 G - Force  3D


Një skuadër speciale merr si detyrë të ndalojë një bilioner të cmendur që donte të merrte botën në zotërim.
Shkarko Ketu


Alvin and the Chipmunks

Një kompozitor i quajtu Dejv Sevill gjen sukses kur ai takon tre ketër këngëtarë: drejtuesin Alvin, te zgjuarin Simon, dhe te shendoshin Teodor. Shkarko Ketu  


 Yogi Bear


Një producent dokumentarësh udhëton për në Parkun Xhelliston për të xhiruar një projekt dhe shpejt ai shkel në shtigjet e Ariut Jogi, shokun e tij Bu-Bu, dhe Renxherin Smith.

Shkarko Ketu   Shrek 4


Shreku i merzitur ben nje pakt me nje Rumpelstil per te mare perseri njdesine e nje ogre-je te vertete, por ai tradhtohen dhe dergohet ne nje bote te versionit tjeter.
Shkarko Ketu
Shrek 3


Kur vjehrri i tij i ri, mbreti Harold sëmuret, Shrek është shikuar si trashëgimtar në vendin Pertej Largut.

Shkarko Ketu
Shrek 2


Prindërit e Princeshes Fiona e ftojne ate dhe Shrekun për darkë për të festuar martesën e tyre. Por pa e ditur qe ata te dy ishin shnderruar ne perbindesha

Shkarko KetuShrek


Një vigan, në mënyrë qe të rifitoje moçalin e tij, udhëton së bashku me një gomar te bezdisshëm që të sjellë një princeshë për një zotëri te veteshpallur Mbret.
Shkarko KetuMulan 1


Për të ruajtur babain i saj nga vdekja në ushtri, Një vajzë kineze fshehurazi shkon në vendin e tij dhe bëhet një nga heroinat më të madhaja të Kinës.
Shkarko KetuMulan 2


Duke u pergatitur per dasmen e tyre Shang dhe Mulan papritur jane derguar ne nje mision sekret. Mushu fillon te derdellise dhe nje sulm i papritur i Mongoleve natyrisht qe nuk do te ndihmoje fare.


Shkarko ketuTangled


Rapunzel me flokë te arta magjike e  ka kaluar tërë jetën e saj në një kullë, por tani që një hajdut i  arratisur ka ngecur me të, ajo është gati për të zbuluar botën për herë të parë..

Shkarko KetuLion King 


I mashtruar se ai kishte vrarë Babain e tij nje këlysh luan ik larg dhe braktis identitetin e tij si nje Mbret i ardhshëm . Pasi xhaxhai i tij shpirtzi merr fronin e Mbretit ai kthehet furishëm dhe i vendos gjërat në rregull.
 Shkarko Ketu
Lion King 2


Vaja e Mbretit Luan te tanishm apo vajza e Simbas do te rritet ne kushtet dhe rrethanat sikurse babai i saj mirpo ajo takon djalin e Mufasës , Ku lind nje mardhenie e ngusht ndermjet tyre dhe nje miqesi e veqant ku Simba nuk e lejon ate . Mirpo Djali i Mufases ishte i imponuar nga e ëma qe te hakmerret per vdekjen e Mufases  dhe ta vras simben . Mirpo nga dashuria qe ka per vajzen e simbes aj fillon te ndryshoj plotesisht


Shkarko Ketu